PES 2014 ne zaman çıkacak?

Posted by Ali Yardimci On 25 Nisan 2013 Perşembe 2 yorum
Her sene olduğu gibi, yine yıl sonuna yakın bir tarihte KONAMI, PES 2014'ü çıkarmayı düşünüyor. Ama henüz çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgi yok. Ancak Demo sürümüyle oyunseverlerin beğenisine sunulacak olan PES 2014, demo sürümünün Ağustos-Temmuz ayları içinde çıkması muhtemel olup ve tam sürümü ise en geç Eylül-Ekim ayında çıkacaktır.

PES 2014 ile İlgili Genel Bilgiler

Bu yıl PES hayranlarını mükemmel bir PES oyunu bekliyor. Hayranlarına PES dedirtecek yenilenen bir Pro Evolution Soccer oyunu alanındaki en büyük ve tek rakibi olan FIFA’yı zorlayacak özellikleri oyun dünyasına giriş yapacak. Bahsettiğimiz oyunu tahmin etmiş olmalısınız, söz konusu yapım Pro Evolution 2014 nam-ı diğer PES 2014, EDGE dergisi yapım adına birkaç yeniliği bizlerle paylaştı.

Hiç şüphesiz en önemli ve en merak edilen husus PES 2014’ün grafiklerinin nasıl olacağı idi. Geçtiğimiz aylar içinde bu konuya dair haberler çıkmıştı, hatta haber ve söylentiden çok Konami’nin bir duyurusu oldu. Buna göre Pro Evolution Soccer 2014’ün grafikleri, Konami’nin yeni geliştirdiği grafik motoru olan Fox Engine kullanılarak hazırlanacak.

Grafik motorunun yenilenmesiyle beraber PES 2014 daha iyi bir çarpışma etkisi, vücut ağırlığına göre değişiklikler ve vuruş kuvveti gibi etkenlerinde gelişeceği belirtildi. Grafik konusunda bizleri muazzam bir yapımın beklediğini söylemek mümkün, çünkü Konami’nin tecrübeli ekibi oyuncuların yüz modellemelerinde ve formalar konusunda da titiz çalışmalarını sürdürüyor. Formaların oyuncuların bir organıymış gibi sabit durmalarından ziyada artık dalgalanan ve hatta çekildiğinde gerilen formalar PES 2014’te bizlere merhaba diyecek.

Bunlar görsel alanda yapılan yeniliklerin bazıları, oyunun teknik kısmıyla ilgili ciddi gelişmelerde mevcut. Örneğin PES 2013 ile artan top hakimiyetinin PES 2014’te 3 kat daha fazla olacağı ve daha dinamik top kontrollerinin yer alacağı belirtildi. Taktiksel alanda da gelişmelerin mevcut olduğu yapımda futbolcuları istediğiniz bölge veya bölgelere atayabileceksiniz. Aktarılan bilgiler şimdilik bu şekilde yeni detaylar açıklandığında sizlere aktaracağız.

Merak edilen en önemli hususlardan birisi de hiç şüphesiz lisanslar. Uzun yıllardır oyunculara belirli lig ve takımların lisanslı hallerini sunabilen Konami acaba PES 2014 ile lisanslı lig ve futbol takımı yelpazesini genişletebilecek mi merak konusu. Hiç yoktan PES 2014’te İngiltere Ligi’ni görmeyi arzuluyoruz.

PES 2014'ün Görüntüleri

 


Sponsor Reklamlar

Yorumlarınızı bekliyoruz: (anonimi seçerek anında yorum atabilirsiniz.)
2 yorum:

Adsız dedi ki...

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler PES 2014ü bekliyoruz

Adsız dedi ki...

En üst resim Ronaldo'nun oyundaki hâli ise Pes diyorum.

Yorum Gönder